Екскурсії - Галичина тур

Ознайомлення з Галичиною рекомендуємо почати з м. Галича. Колись велика столиця – зараз самобутнє, мальовниче та багате історією, духом та пам’ятками містечко. Центр Княжого Галича знаходився дещо південніше від сучасного міста (тепер с. Крилос). На честь засновника м. Галича (за однією з версій) в Крилосі насипана Галичина могила, на якій проходила інавгурація галицьких князів. Поруч був один з найбільших соборів тогочасної Європи – Успенський (нажаль – до сьогодні збереглися тільки фундаменти). Біля фундаментів в XVI ст. була збудована Успенська церква. Також тут був літописний Золотий Тік, є Кряжа криниця та музей історії Галича.  З цим місцем пов’язано багато легенд, переказів та історичних подій.
Найстаршою збереженою архітектурною пам’яткою міста є церква св. Пантелеймона (XI ст.). Також варто відвідати Музей архітектури і побуту Прикарпаття та центр сучасного Галича, де є: Старостинський замок,  пам’ятник Данилу Галицькому,  церква Різдва (XVI ст.), музей караїмської історії та побуту, експозиція «Галич XII-XIV ст. в мініатюрі».

Крім історичних та архітектурних пам’яток, в Галичі є багато цікавих маршрутів природними об’єктами. Зокрема – Касова гора (де збереглась ділянка первісного степу з унікальною флорою), водосховище та ставки (рай для орнітологів), галичині печери. А для маленьких екскурсантів цікавим буде відвідування Центру реабілітації диких тварин Галицького НПП, де піклуються про травмованих тварин: ведмедів, вовків, лисиць, зайців, оленів, та  живуть різноманітні птахи.
Коротко з основними туристичними об’єктами міста можна ознайомитись за декілька годин. Повністю – декілька днів.

 

Прикарпаття.

Важко планувати суто екскурсійний тур Прикарпаттям. Адже тут величезна кількість атракцій, якими так і хочеться розбавити насичену пізнавальну програму. Вихід на гору чи сплав по річці, польоти на парапланах і дельтапланах,   катання на: лижах, санках, велосипедах, конях, квадроциклах, снігоходах, канатних дорогах; різноманітні майстеркласи народних ремесел (гончарство, писанкарство, ковальство). Такий широкий вибір туристичних послуг дозволяє організувати насичені і цікаві екскурсійні тури для будь-яких груп.
Тим не менш, основа подорожей – це історичні і архітектурні пам’ятки, природні об’єкти, музеї.
Івано-Франківськ. (Місто засноване в 1662 році і до 1962 р. було мало назву Станіслав). Цікавими є центр міста з ратушею (в ній знаходиться обласний краєзнавчий музей), музей мистецтв Прикарпаття, греко-католицька церква святого Воскресіння Христового та палац Потоцьких. А найцікавіші фестивалі – «Свято ковалів» у травні і «Прикарпатський вернісаж» у вересні. Варто відвідати також Різдвяний парад вертепів.
Яремче, Верховина, Косів, Коломия  – міста Золотого кільця Прикарпаття. Поїздка по цьому маршруті дасть змогу побачити водоспади Пробій і Гук, австрійські віадуки, пройтись стежкою Довбуша, відвідати сувенірні ринки м. Яремча і м. Косова, музеї Писанки, народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, музичних інструментів Романа Кумлика, Івана Франка, фільму «Тіні забутих предків» та ін. Окремими поїздками можуть бути подорожі в с. Маняву (Манявський скит та Манявський водоспад), м. Рогатин (церква св. Духа), села Вигода-Бубнище (карпатський трамвайчик та скелі Довбуша).

 

Львів і Львівщина.

Львів – зачарує вас з першого погляду. Своїм шармом, ароматом кави, архітектурою… Львів повний легенд і романтики. Тут можна ходити тижнями, щоразу відкриваючи для себе щось нове. «Місто із запахом шоколаду і кави»,  «Серце Галицької землі», «Маленький Париж», «Місто серед дощів», «Український Лондон», «Маленький Відень», «Культурна столиця Європи», «Місто Лева», «Фестивальна столиця України» – все це Львів. І деколи здається, що місто навмисне побудоване для туристів.

Крім Львова варто відвідати містечко Жовкву. Місто було побудоване як резиденція королів. Відвідавши замок та інші архітектурні пам’ятки міста, варто відвідати і Крехівський монастир, що неподалік.

Замки Золотої Підкови Львівщини – Олеський, Підгородецький та Золочівський. Також доволі цікаві замки є у Свіржі та Старому Селі, а також Унівська Лавра.

Ще одним цікавим маршрутом може бути подорож по кам’яним містам. Залишки давньої  столиці Білих Хорватів збереглись біля с. Стільсько. Біля с. Розгірче зберігся справжній скельний монастир. І звичайно – кам’яна фортеця Тустань.
Трускавець, Моршин, Східниця – відомі бальнеологічні курорти.

 

Тернопільщина.

Практично кожне, навіть невелике містечко, тут має свій замок, фортецю або палац, один або декілька старих старовинних храмів і цікаву історію. Адміністративним центром краю є Тернопіль. До 1944 р. – Тарнопіль – на честь засновника, Великого коронного гетьмана Яна Тарновського. Місто вабить приїжджих своїм ставом, парками, бульваром Шевченка та вулицями Сагайдачного та Валовою. Вони є справжньою окрасою міста.

Бучач – належить до найоригінальніших осель Тернопілля. Тут, у середині XVIII ст., проживли архітектори Бернард Меретин, Мартін Урбанік та скульптор Іоан Георг Пінзель,  і залишили по собі багату спадщину. Для різноманіття, в Бучачі, можна відвідати дегустаційну залу місцевого коньячного заводу. Варто відвідати Теребовлю, Чортків (з найкрасивішими дерев’яними храмами області), Язловець в якому свого часу був один з найпотужніших замків, а зараз діючий жіночий монастир, Золотий Потік (звідки походить рід Потоцьких), містечко Скала Подільська, с. Окопи і с. Микулинці – де проходять дегустації, але вже пива.

Тернопільщина також відома своїми природними пам’ятками. Перш за все, це печери: Оптимістична, Кришталева, Озерна, Млинки… Їхні гіпсові лабіринти – одні з найдовших в світі. А в печеру Вертеба називають Наддністрянською Помпеєю, адже вона, за кількістю знахідок предметів трипільської культури та різних епох – посідає перше місце серед печер Поділля. На Тернопільщині також є найбільший рівнинний водоспад України – Джуринський, що знаходиться в мальовничому урочищі Червоне, та найбільший в Україні водоспадистий струмок, на якому налічується 15 водоспадів висотою від 1 до 12 метрів.

Цікавою є поїздка і по північній частині області, в місто Збараж, Вишнівець, Кременець.
Найбільш відомою пам’яткою Збаража є замок. Збудували його за наказом Юрія та Христофора Збаразьких у 1620-30 роках. Тепер замок належить до Національного заповідника «Замки Тернопілля» – тут можна оглянути цікаві виставки.
Вишнівець – містечко над річкою Горинь, родовий маєток Вишневецьких. Саме тут народився засновник Запорізької Січі – Дмитро Байда Вишневецький.  Тут зберігся чудовий замково-палацовий комплекс XVII-XVIII століть.
Кременець славиться горою Бона та руїнами замку на ній. Замкова гора піднімається над рівнем моря на 397 м і близько 100 м над околицею. Усього за 10 км від Кременця, біля с. Великі Бережці височіє  Божа Гора. Біля її вершини б’є джерело і здавна існувала каплиця. Ця гора – місце паломництва.

На Тернопільщині є два всесвітньовідомих паломницьких центра – Зарваниця (тут у Храмі св. Трійці знаходиться чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері) і Почаїв (тут Свято-Успенська Почаївська Лавра. Окрасою лаври є Свято-Успенський собор (1771-1782 рр.).

 

Закарпаття.

Закарпаття має декілька візитівок: Долина нарцисів, озеро Синевір, географічний центр Європи – біля Рахова, термальні джерела Берегово і Косино. Край відомий своїми винами,сирами і смачною кухнею (щороку відбувається велика кількість фестивалів для гурманів).

Окрасою Закарпаття є замки, загалом їх налічується більше десятка.  Найпопулярнішими є Ужгородський, Невицький, Чинадієвський замки, замок Паланок і замок Шенборн. Відоме Закарпаття і своїми дерев’яними храмами. Деяким з них вже понад 300  років, а дві церкви в с. Ужок і с. Ясіня внесені до Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Кам’янець-Подільський  – Хотин – Чернівці.

Цікава подорож, який ми просто не можемо обминути своєю увагою. Кам’янець – третє за кількістю архітектурних пам’яток місто в України, музей під відкритим небом. На вулицях Старого міста – час ніби зупинився. Але найбільше вабить усіх фортеця – найкрасивіша пам’ятка архітектури  України. Тут просто  треба бути. А вже побувавши тут – гріх не відвідати Хотинську фортецю – ще одна з найгарніших архітектурних пам’яток України.
Чернівці – пісенна столиця України. Атмосфера міста справді надихає. Тут затишно і спокійно, і ще дуже красиво.