Церква Різдва в м. Галич

Церква Успіння в с. Крилос

Замок графа Бадені в с. Коропець

ІНШІ ФОТО


Екскурсії

Екскурсійні тури давно вже стали улюбленою формою відпочинку в світі. Потяг до невідомого сидить в кожному з нас, тому відкриття таємниць історії і природи, пізнання нових звичаїв та традицій приносить нам велике задоволення.

І не обов’язково мандрувати за відкриттями в далекі краї. Поруч нас також є дуже багато невідкритого…

Західна Україна – місце для екскурсійних турів на будь-який смак. Перш за все – сотні музеїв, тут знаходиться велика кількість середньовічних замків, палаців, костелів, церков та інших архітектурних пам’яток. Не менш цікаві екскурсійні тури по природних об’єктах краю – в печери, до водопадів, зеленими стежками. Вибирайте та відкривайте!

ПРИКАРПАТТЯ.

Недалеко від с. Манява, в лісі на скелі над річкою зберігся старовинний монастир-скит XVII ст., засновником якого є виходець із Афону монах Йов Княгинецький. Колись цей монастир підпорядковувся безпосередньо константинопольському патріарху.Вище монастиря є один з наймальовничіших карпатських водоспадів - Манявський водоспад.

Варто відвідати відомий на весь світ музей Писанки, а також Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Бобринського в Коломиї.

Обов’язково варто відвідати центр Княжого Галича в с. Крилос. Там знаходиться літописна Галичина могила, музей історії Галича, фундаменти Успенського собору (свого часу він був одним з найвеличніших храмів Європи), церква Успіння (в ній знаходиться Коронована ікона Матері Божої Крилоської), яка збудована поруч з фундаментом Успенського собору в 16 ст., Княжа криниця.
Цікавим для туристів є музей архітектури і побуту Прикарпаття (експонатами служать будівлі, предмети домашнього вжитку, одяг чотирьох етнографічних груп Прикарпаття – Опілля, Гуцульщини, Бойківщини та Покуття, а також музей природи землі Галицької. До речі, на території Галицького НПП, який опікується музеєм природи, діє центр реабілітації диких тварин. Тому не дивуйтесь, коли побачити лелеку, який гонорово походжає по подвір’ю.
Старостинський замок та церкву Різдва (16 ст.) можна побачити в центрі сучасного Галича. Також дуже цікавою є експозиція «Галицьке містечко 12.-14 ст.», розташована на подвір’ї церкви. Це – Княжий Галич в мініатюрі. Ну і звичайно – варто відвідати церкву св. Пантелеймона (11 ст.), що розташована в с. Шевченкове (3 км. від Галича). Це єдина церква яка збереглась до наших днів з княжих часів.

ГАЛИЧ 3D.


ЛЬВІВЩИНА.

У Львівській області зосереджено 4000 історико-архітектурних пам’яток ХІІ-ХХ століть, або 25% від усієї кількості в Україні. Зокрема, великою популярністю серед туристів користуються замкові фортифікації Львівщини, а саме Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки, які об’єднуються у найпопулярніший туристичний маршрут «Золота підкова Львівщини».

Сам Львів нагадує музей просто неба, у ньому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток. Протягом віків люди приносили сюди свої культуру і традиції, релігію. Звідси в архітектурі Львова суміш готики та бароко, ренесансу та романського стилю, рококо та ампіру, сучасної еклектики та конструктивізму.

У Львові працюють понад 40 музеїв. Серед них: Львівський історичний музей, другий за розмірами історичний музей України; Національний музей, одна з найвизначніших в Україні скарбниць українського мистецтва, заснована митрополитом Шептицьким; Львівська галерея мистецтв, один з найбагатших музеїв України, Етнографічний музей, єдиний такого типу в Україні;Національний меморіал «Тюрма на Лонцького», перша в Україні в'язниця-музей, Природознавчий музей, який володіє однією з найбагатших у Східній Європі експозицій Популярними у туристів є також«Шевченківський гай», Аптека-музей, «Арсенал», Палац Потоцьких. У Львові також багато галузевих музеїв, як, наприклад, музеї пива, пошти, друкарства, скла, релігії тощо.Загалом, музейні фонди Львова нараховують 36,5 тисяч експонатів

ЗАКАРПАТТЯ.

Однією з візитівок Закарпаття є дерев’яні храми. Сьогодні їх налічується тут понад 100. Дослідники прослідковують спільні риси закарпатських храмів з культовими будівлями вікінгів та деяких скандинавських й слов’янських народів. Унікальною спорудою є храм у селі Колодне збудований у 1472 року — за 20 років до відкриття Колумбом Америки.

Замок Паланок. Унікальність цього величного та вражаючого замку полягає не лише у неабиякій естетичній привабливості, а й також у його майже цілковитій збереженості – невблаганний час та численні війни не завдали жодної шкоди цій визначній пам’ятки фортифікаційного мистецтва XIV-XVII століть.

Добре зберігся і Ужгородський замок, розташований в центральній частині міста. На його території знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей. Поруч замку знаходиться також музей архітектури і побуту Закарпаття.

Невицький замок зведений у середині 14 століття на живописній горі над долиною річки Уж, на відміну від ідеально збережених своїх мукачівського та ужгородського колег, перебуває у руїнах. Проте, незважаючи на це, невицька пам’ятка користується просто-таки шаленою популярністю у туристів. Виною цьому – надзвичайний магнетизм цього овіяного численними легендами місця та неповторні краєвиди, що відкриваються із 125-метрової замкової гори.

Синевир - найбільше озеро Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 24 м. У прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.
Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140—160 років, спадають прямо до водної поверхні. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва озера — Морське Око.
Згідно з легендою, мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, за наказом графа було вбито кам'яною брилою за його простацьке походження.
Всім відома Долина Нарцисів, і, звичайно, не варто забувати про дегустацію місцевих вин.

ТЕРНОПІЛЬЩИНА.


Край є одним із найпривабливіших для туристів. На території області знаходиться найдовша в Європі карстова печера Оптимістична завдовжки в 220 кілометрів, печери «Кришталева» та «Вертеба». Також Тернопільщина відома Почаївська лаврою, чудотворною Іконою Божої Матері у Зарваниці та Зарваницьким духовним центром.
За кількістю замків (34) Тернопільщина займає перше місце в Україні.

Окремо слід виділити місто Бучач. В церкві Святої Покрови (17 ст.) є різьблені роботи Йогана-Георга Пінзеля. А зовсім поруч від міста знаходяться Золотопотоцький та Язлівецький замки (поруч з останнім функціонує монастир сестер Непорочниць (17 ст.), мальовничий каскад водоспадів в с. Русилів, Червоногородсьий палац і найбільший рівнинний водоспад України – Джуринський.

Обирайте та відкривайте!