Походи в гори - Галичина тур

Карпати

Гори кличуть! Вони манять своєю не пересічністю, суворістю і чіткістю ліній. Погожої днини, будучи ще на рівнині, мандрівнику відкривається ламана лінія хребтів, яка імлисто біжить від краю до краю обрію.Їх гострі вершини вп’ялись у низьке гірське небо, нанизуючи, часом, то одну то іншу хмаринина себе. Гори це край чистих рік, свіжого повітря, душевного спокою і захопливих мандрів.

Якщо ви ніколи не бували у горах, то ніколи не пізно розпочати. Одноденні походи – маршрути вихідного дня – згодяться для першого сходження, стануть сімейною пригодою, без огляду на вік. Найпопулярнішим є сходження на гору Говерлу – найвищу вершину України. Пам’ятними мандрівками також стануть сходження на гори Хом’як і Піп Іван Чорногірський.

Якщо ви уже досвідчений мандрівник, то до вашої уваги багатоденні маршрути Ґорґанами, Чорногорою та Мармарошем. Кожен із цих гірських хребтів вирізняється своєю неповторністю й унікальністю. Ґорґани вражають дикими й кам’яними хребтами, Чорногора – захмарними висотами,альпійськими луками і гірськими озерами, а Мармарош – неймовірною скелястістю хребтів.

Походи в Карпати організовуються на замовлення, для груп від 4 осіб. Або ж Ви можете приєднатись до походу, згідно графіку турів.

 

Чорногора

Усі найвищі вершини України зібрані на Чорногорі – захмарному хребті, що сягає самого неба. Петрос, Говерла, Бребенескул, Гутин Томнатик, Піп Іван – тут, на невеликій території, зібрані усі гірські атракції: від найвищих верховин до гірських озер, від льодовикових останців до каскадів водоспадів… Подорож Чорногорою є незабутньою, вона пролягає крізь час і простір, понад буденністю і думками, окрилює і надихає…Мандрівка розрахована на 4-5 днів й пролягає від Говерли до Попа. Маршрут пробігає гірським плаєм через усі “двотисячники”, по широких полонинах, берегами небесно-ясних плес гірських озер.

Можливі, проте й одноденні сходження на Говерлу та Попа Івана Чорногірського.

Найдивовижніший час для сходження на Говерлу – це середина червня, коли квітне червона рута. Такого видовища ви ще не бачили у своєму житті – залиті малиновим квітом схили найвищої гори України, тепле сонце і соковита молода зелень альпійських трав. А у льодовикових карах ще лежить сніг – це той час і місце, коли зима зустрічається з літом. А на видноколі усі Карпати! Чарує Говерла і у серпні теплом, грибами і ягодами…

Піп Іван Чорногірський – крайня вершина Чорногори – вабить до себе високими полонинами, тихими плесами озера Маричейка і, звичайно, давньою обсерваторією на своїй вершині. Звідси відкривається дивовижний краєвид на Мармароські Гори. Звідси розпочинається багатоденний піший маршрут “Від Попа до Попа”, що сполучає Чорногору з Мармарошем.

 

Ґорґани

Ґорґани є найбільшим гірським масивом, складеним численними хребтами із різкими падіннями і стрімкими наборами висот аж до 1800 метрів над морем. Це найбільш складні для проходження гори, які ваблять мандрівників, що прагнуть екстриму і їх не лякають жодні труднощі – ні кам’яне бездоріжжя, ні непролазні хащі жерепу, ні безводність хребтів… Заразом, у Ґорґанських Горах зібрані усі найбільші водоспади Карпат – Женецький (Гук), Бухтівецький, Манявський… Кількість можливих маршрутів Ґоґанськими хребтами перевищує півтора десятка із найрізноманітнішими варіаціями.Найбільш оптимальними є 3-4-и денні мандрівки. Однак, можливі й одноденний – на Хом’як, і тривалий двотижневий Трансґорґанський маршрут, що об’єднує усі найвищі вершини гірського масиву.

Кам’яна верховина Хом’яка вирізняється своєю суворістю – це крайня межаҐорґанських Гір, що різко контрастує із плавними обрисами і вальяжністю Чорногори. Розсипи пожовклих від лишайнику каменів, нагромадження скель вражають своєю первісністю і дикістю. Тут усе пронизане вільними гірськими вітрами, простотою і суворістю, наче японське каресансуї…

 

Мармарош

Мармарош або Мармурові Гори – екзотичний хребет, по якому пролягає українсько-румунський кордон. Хребти Мармарошу вражають слідами минулих зледенінь. Численні льодовикові кари і цирки, останці скель зі слідами руху потужного льодовика, стрімкі урвища і ребристі оголення. Гори заворожують своїми шпилястими обрисами із півночі, і шалено контрастують із плавними м’якими лініями південних схилів. Це один із популярних туристичних маршрутів, який ще десяток років тому був закритою зоною через прикордонний режим. Найвища точка масиву в Україні – це гора Піп Іван Мармароський, що сягає 1936 метрів над морем, а загалом для масиву – гора Фаркау (Фаркеу), що ледь південніше Попа Івана, але уже у Румунії. Її висота становить 1961 метр.Ці гори нагадують Альпи, тому вони отримали ще іншу назву – Гуцульські Альпи. Похід Мармарошами займає 3-4 дні. Цікавим часом для сходження на Попа Івана Мармароського є початок червня, коли окрім червоної рути тут масово цвітуть нарциси – ті ж самі, що й у Долині Нарцисів біля закарпатського Хуста.

 

Рекомендації та правила поведінки в горах