НАЙБЛИЖЧІ ТУРИРЕКОМЕНДУЄМО


Сплави по Дністрі на плоті.


Ідея побудувати пліт розглядалась нами ще в 2003 році, коли ми приймали рішення зайнятись організацією і проведенням сплавів. Але Дністер, річка хоч і спокійна, та зі своїми сюрпризами, тому реалізація даної ідеї відкладалась, а основну увагу було приділено організації сплавів на рафтах. Щодо плота, то враховуючи особливості Дністровського каньйону, ми шукали конструкційне рішення, яке дозволило б плоту не залежати від зустрічних вітрів (через постійні повороти річки, часто на 180 градусів, зустрічний вітер ні-ні, та й подує практично при кожному сплаві), а також проходити через мілини і перекати, які при низькій воді зустрічаються доволі часто.

Можливо, дана ідея і сьогодні була б тільки ідеєю, але трапився випадок, який змусив нас втілити її в життя, причому, в дуже стислі терміни. В 2013 р. ми прийняли замовлення на організацію сплавів по Дністрі на плоті, паралельно домовившись з нашими партнерами (які мали пліт) про спільну реалізацію даного туру. Та менш ніж за два тижні – партнери відмовили нам в співпраці, в зв’язку з проблемами технічного характеру. Це напевно була якраз той стимул, якого нам бракувало, щоб зробити пліт, адже підвести клієнтів ми не могли.

Ми все встигли, сплав пройшов дуже добре, клієнти залишились задоволені і приїхали до нас ще раз в 2014 р. Хоча повинні зізнатись, Пліт-2013 – був далеко не ідеальний. Проте - він став основою для проекту Пліт-2014, в якому нам вдалось втілити все, що планували. А зі слів місцевих жителів, повз села яких пропливав вже не один «мудрий» плавзасіб – цей пліт найкращий з тих, які вони бачили.

Отже - наш пліт.


Основою плота – є рафти, кожен з яких витримує до 1,5 т. вантажу і складається з 5 окремих надувних відсіків. Площа дна кожного рафта близько 7 м. кв. Власне завдяки рафтам – пліт надійний і безпечний (при пошкодженні навіть половини відсіків тримається на воді), а також дуже маневрений, осадка плота (при максимальному завантаженні) – 15-20 см.

До рафтів кріпиться дерев’яний каркас, який є основою нижньої палуби. Розміри палуби - 6 м/4+1 м. На палубі розміщений дерев’яний піднавіс, дах якою одночасно є верхньою палубою. На верхню палубу веде драбина. До корми нижньої палуби прикріплений транець, до якого в свою чергу кріпиться двигун. На плоті є лавки, стіл, крісла, мангал. Верхня палуба призначена для прийняття сонячних ванн, на неї стеляться надувні матраци.

Пліт керується одним або двома інструкторами та мотористом. Розрахований для подорожей груп чисельністю до 10 осіб. Базові маршрути для сплавів – від с. Кутище і до… Молдови. В залежності від побажань групи готові підготовити і запропонувати маршрути, в яких будуть оптимально для туристів враховані екскурсійні програми, харчування, відпочинок, риболовля. Також, бажаючим можуть бути запропоновані 3-5 денні тури з ночівлею в готелях на берегах р. Дністер.

Цього року наш пліт також отримає невеличку модернізацію, але не конструкційного, а скоріш косметичного характеру. Сподіваємось – це належно оцінять наші постійні та нові клієнти. Крім цього, було б добре назвати наш пліт. Варіант назви у нас є, але, можливо, хтось зможе запропонувати цікавішу і кращу назву. Тому запрошуємо всіх подавати свої пропозиції. Якщо буде багато цікавих варіантів - в травні 2015 року ми зробимо відкрите голосування на нашій сторінці в мережі facebook, а автор найкращої ідеї, крім морального задоволення, отримає від нас і доволі матеріальний пам’ятний сувенір.