Рафтинг

Чорний Черемош

Рафтинг по Черемошу

ІНШІ ФОТО

Згідно з міжнародними стандартами, річним порогам присвоюється категорія складності від першого до шостого рівня.

Проходження порогів першої та другої категорії складності вважається досить легким і не вимагає особливої майстерності. В сплав по такій ріці можна взяти навіть дітей.

При проходженні порогів третього рівня складності збільшується навантаження і доводиться докладати вже більше зусиль при маневруванні. Хоча при всій складності і можливі різні екстремальні ситуації, нічим серйозним, крім значного впорску адреналіну, вони не загрожують.

На відміну від попередніх категорій, четвертим рівнем називають дійсно складні пороги, проходження яких пов'язано з небезпекою та вимагає від рафтера миттєвої реакції, великої майстерності да досвіду.

Пороги пятої і шостої категорії складності по зубах тільки професіональним спортсменам та дуже досвіченим любителям.


Рафтинг на Чорному Черемоші.

Річка бере початок на північно-східних схилах Чивчинських гір, це район Мармароського кристалічного масиву Українських Карпат. Тече по території Верховинського району Івано-Франківської області. Загальна довжина річки – 87 км.

Найскладніші пороги на річці мають третю категорію складності. Відомими порогами є поріг Берди, який має протяжність 200 м, поріг Дземброня (довжиною близько 500 м), що знаходиться нижче с. Топільче, Біла Кобила та Гуки, довжиною близько 500 м, який складніший попередніх.

Базовий Маршрут - Явірник-Верховина (25 км). За бажанням групи можна планувати організацію трьохденного сплаву по Чорному Черемоші.